Гавриїл Музическу – легенда хорового мистецтва

  • Альона Акчебаш Ізмаїльський державний гуманітарний університет
Ключові слова: хор Митрополії, собор, консерваторія, хорова музика, духовна семінарія.

Анотація

Гавриїл Музическу один з найкращих майстрів хорового мистецтва. Життєвий і творчий шлях митця тісно пов’язаний з Південною Бессарабією, де його муза знайшла чисті джерела національної історії, християнської цінності та  любові до рідного краю, до його пісенно-музичного надбання.

Гавриїл Вакулович був музикантом високої підготовки, який не тільки талановито аранжував румунський фольклор, але й  проник і розкрив суть його скарбів. Талановито поєднуючи в собі якості глибокого науковця-дослідника і педагога, справжнього вчителя і вихователя молоді, Гавриїл Музическу розгорнув виняткову творчу діяльність з метою вдосконалення естетичних цінностей та музичного виховання. Він  зумів здійснити своєрідний мистецький переворот у церковній музиці, вперше увівши до хору жіночі голоси.

Музическу мав видатні заслуги в галузі підготовки кадрів. Суворо вимогливий, і в той же час по-батьківському добросердечний, Гавриїл Вакулович щедро передавав свій науковий досвід нинішньому поколінню майстрів хорової справи. Свою любов до музики, фольклору та мистецтва Гавриїл Музическу зумів передати своїм донькам Софії та Флоріці і онукам   Іонелу та Олескандру Теодоряну.В історії хорового мистецтва Румунії Гавриїл Музическу  назавжди залишиться  кращим диригентом і керівником одного з найбільших хорових ансамблів – Ясського митрополичого хору.

Опубліковано
2021-02-04
Як цитувати
Акчебаш, А. (2021). Гавриїл Музическу – легенда хорового мистецтва. Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету, (46), C. 7-13. вилучено із http://visnyk.idgu.edu.ua/index.php/nv/article/view/252

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають