Теоретичне обгрунтування важливості і необхідності дослідження фізичного розвитку дітей та підлітків в Ізмаїльскому регіоні

  • Оксана Баштовенко Ізмаїльський державний гуманітарний університет
  • Геннадій Ярчук Ізмаїльський державний гуманітарний університет
Ключові слова: збереження здоров’я, фізичний розвиток, оздоровча рухова активність, фізична культура.

Анотація

Стаття розкриває стан вивчення питання про рухову активність, як чинник, що генерує та стимулює систему здорового способу життя, вдосконалює фізичний розвиток, робить його гармонійним, виступаючи засобом профілактики різноманітних вад. Проблеми, пов’язані зі збереженням здоров’я і фізичним розвитком сучасної молоді вже давно стали актуальними тому, що в повній мірі відображуються науковим розвитком країни.

Національна стратегія з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року спрямована на  переформування особистості дітей та молоді, що повинно сприяти глибоким змінам у їхній свідомості, з результатами у покращенні  духовного, психічного  й фізичного здоров’я.

Огляд наукових досліджень дозволив виявити проблеми, пов’язані зі збереженням здоров’я і фізичним розвитком сучасної молоді. Показники фізичного здоров’я  визначено індикаторами соціального благополуччя суспільства. Фізичний розвиток та ступінь його гармонійності визначається як динамічний, безперервний процес, що супроводжується  біологічними (морфологічними та функціональними) змінами організму,які можуть бути удосконаленими, при правильному користуванні засобами фізичного виховання. Оскільки питання моніторингу фізичного здоров’я дітей і молоді та аналіз факторів, що впливають на нього вивчені недостатньо, пропонується провести дослідження фізичного розвитку дітей шкільного віку.

Опубліковано
2020-10-28
Як цитувати
Баштовенко, О., & Ярчук, Г. (2020). Теоретичне обгрунтування важливості і необхідності дослідження фізичного розвитку дітей та підлітків в Ізмаїльскому регіоні. Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету, (48), C. 17-25. вилучено із http://visnyk.idgu.edu.ua/index.php/nv/article/view/234